Zápis do 1. ročníka

Potrebné informácie ohľadom zápisu do 1. ročníka ZŠ

Zápis detí do 1. ročníka ZŠ na šk. rok 2024/2025:

8.- 9. apríl 2024 v čase 14:00 hod - 17:00 hod. v priestoroch ZŠ Košťany nad Turcom za účastí detí.

Základné informácie:

• Zákonní zástupcovia detí, ktoré do 31. augusta 2024 dovŕšia 6. rok a dosiahnu školskú zrelosť, ako aj deti, ktorým už bol začiatok školskej dochádzky odložený v predchádzajúcom roku, sú povinní svoje deti prihlásiť na zápis do 1. ročníka základnej školy.
  • Na plnenie povinnej školskej dochádzky je povinný rodič prihlásiť aj dieťa, ktoré v  nasledujúcom školskom roku 2024/2025 bude pokračovať v plnení povinného  predprimárneho vzdelávania v materskej škole (tzv. odklad), pretože takéto dieťa dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2024.
  • Od 1.1.2021 nastala zmena v postupe pri odklade povinnej školskej dochádzky:

Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré dosiahne do 31.8.2024 vek šiestich rokov, ale nedosiahne školskú zrelosť, musí požiadať riaditeľa príslušnej materskej školy buď o prijatie dieťaťa do materskej školy (ak predtým nenavštevovalo materskú školu), alebo o pokračovanie vzdelávania v materskej škole.

Postup pri zápise dieťaťa:

• Zákonní zástupcovia vyplnia enlightened Elektronickú prihlášku enlightenedna stránke školy. Prosíme rodičov, aby pred odoslaním dôkladne skontrolovali všetky údaje (rodné číslo, bydlisko a kontaktné údaje.....).

• Pri zápise, ktorý prebehne 08 - 09. apríla 2024 , zákonný zástupca dieťaťa predloží:
  • rodný list dieťaťa (ak je v rodnom liste uvedený len jeden rodič, všetky dokumenty podpisuje práve tento rodič, ak sú v rodnom liste uvedení obidvaja rodičia, všetky dokumenty podpisujú obaja rodičia, ak súd neurčil inak),
  • občianske preukazy oboch zákonných zástupcov (ak sú v rodnom liste uvedení),
  • vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku oboma zákonnými zástupcami,
  • - 25,- € (v prípade záujmu o zakúpenie pomôcok do 1. ročníka)

Podpisy zákonných zástupcov na prihláške:

•  vyžaduje sa od oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Výnimky:

• jednému rodičovi bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností  ( je možné preukázať neoverenú kópiu rozhodnutia súdu ),
  • jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (je možné preukázať potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu ),
  • zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou  a vec neznesie odklad, rodič predloží písomné vyhlásenie enlightened Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu.docxenlightened

Rozhodnutie o prijatí / neprijatí a doručenie rozhodnutia:

• sa doručí obom zákonným zástupcom dieťaťa,
  • sa doručí len jednému zákonnému zástupcovi, ak sa zákonní zástupcovia dohodli a spolu s podanou prihláškou doručili riaditeľke školy písomné vyhlásenie enlightened Pisomne_vyhlasenie_zakonnych_zastupcov.docxenlightened

Termín a čas zápisu je potrebné rezervovať cez online rezervačný systém, ktorý bude zverejnený na web stránke školy (po potvrdení prihlášky školou, o čom budete informovaní prostredníctvom e-mailu).

O prijatí / neprijatí dieťaťa do 1. ročníka základnej školy rozhodne riaditeľka školy do 15. mája 2024.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať 043/4388174

• Základná škola v Košťanoch nad Turcom
    Základná škola, Ul. ostrovná 1, 038 41 Košťany nad Turcom
  • +421 x 043 4388174

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné